28.09.2014

Гола Пристань має всі шанси стати доброзичливою територією до туристів з інвалідністю

В рамках реалізації проекту «Посилення спроможності організацій інвалідів у публічному доступі до інформації» його учасники продовжують набувати навички використання інструментарію соціальних мереж для комунікації та відкритого обговорення проблем пов’язаних з інвалідністю.

Один з прикладів – це налагодження співпраці між організаціями інвалідів та місцевими органами влади у сфері створення туристичних маршрутів у Херсонській області, доступних для людей з інвалідністю.

Так, у тематичній групі «Дозвілля без обмежень» соціальної мережі Facebook була розміщена інформація обласного управління туризму про туристичні маршрути для людей з обмеженими можливостями .

Михайло та Яна Лебедєви, які пройшли курс навчання «Інформаційні технології у сфері соціальних медіа для людей з інвалідністю», вирішили особисто перевірити наскільки надана інформація відповідає дійсності, а туристичні маршрути є доступними. Для перевірки був вибраний маршрут в м. Гола Пристань : «Садиба “Чайка” – екскурсія по міській набережній – музей Чорноморського біосферного заповідника».  Результати своєї перевірки вони оформили у вигляді слайд-шоу в соціальній мережі Facebook Цей інструментарій дає якомога кращого розуміння чиновниками місцевих органів влади проблематики , з якою стикаються люди на інвалідних візках, оскільки проблемні місця чітко вказані на фотографіях і мають описання самої перешкоди, або дають рекомендації як її усунути.

Сьогоднішня задача для громадських активістів – це популяризація ідеї формування мережі доступних для людей з інвалідністю туристичних маршрутів на території Херсонської області. Основний меседж, які несуть активісти – туристичні послуги для людей з інвалідністю є вигідними для бізнесу, а Херсонська область має всі передумови для надання доступних туристичних послуг. Люди з інвалідністю – це велика аудиторія, а отже інвестиції в формування доступної інфраструктури означає, що наступного разу приїде більша кількість туристів.

Під час проведення моніторингу Михайло познайомився з головою Голопристанської спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Олександром Долинко, який надав підтримку і запросив Михайла взяти участь у зустрічі представників громадських організацій, органів влади і бізнесу. Зустріч пройшла в форматі «Діалог Партнерів» і мала на меті обговорити місцеві проблеми та налагодити між секторне партнерство для їх рішення.

Участь у цій зустрічі дала можливість Михайлу переконати присутніх у пріоритетності для місцевої громади створювати доступну тротуарну мережу та покращувати умови доступності туристичних місць. Бо така робота дасть громаді обслуговувати групи туристів з інвалідністю, а це збільшення надходжень до місцевого бюджету. Як, приклад, наводилась статистика відвідань туристів з інвалідністю до міста Саки в АРК – приблизно 20-30 тис. туристів щороку.

Попереду Михайла чекає напружена робота, адже тепер він член Групи місцевого розвитку – експертне товариство, яке має перетворити пріоритетні завдання у конкретні проекти. Отже він має предметно проаналізувати, чому тротуарна мережа залишається недоступною та запропонувати шляхи вирішення цієї проблеми. Крім того у планах презентувати результати моніторингу та надати свої пропозиції під час засідання за круглим столом, яке проходитиме в управлінні туризму і курортів Херсонської ОДА, а також під час засідання Громадської ради з питань інвалідів.
Громадські активісти починають розуміти, що процес досягнення позитивних змін має декілька складових, і одна з них – це вміння працювати з інформацією, збирати, обробляти і вміло презентувати. Інформація дає підстави для початку між секторного діалогу різних зацікавлених сторін і пошуку алгоритму вирішення проблеми.

“Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”